ردکردن این

درباره کتاب

کتاب استراتژی معاملاتی بورس

این کتاب چکیده مجموعه ای از کتاب‌های ارزشمند درباره استراتژی معاملاتی در جهت روند است که قابلیت استفاده در بازار بورس ایران را دارد. در این کتاب، به جای مثالهای غیرملموس از سهام بازارهای جهانی چون گوگل و اوراق قرضه آمریکا یا معاملات پنبه و رویال بانک کانادا، تکنیک‌های معاملاتی با مثال‌هایی از سهام بازار بورس ایران توضیح داده شده است. از بیان هیچ نکته ارزشمندی در کتاب دریغ نشده و تمام کدهای فیلترنویسی استراتژی های کتاب، در متن ارائه شده است. فیلترها  در  نرم افزارهای تخصصی مانند متااستوک یا پلتفرم های آن لاین مانند آسان بورس قابل  استفاده است.

 

 استراتژی معاملاتی چیست که هر وقت بازار شروع به ریزش می کند، شما را به آن حواله می دهند. اینکه صرفا احساس کنید یک سهم خوب است یا دیگران با بمباران خبری شما را مجاب نمایند که سهم موردنظرشان بسیار ارزنده و البته ارزان است؛ به آن”استراتژی معاملاتی” نمی‌گویند.

اما در میان همه کتاب‌های خوبی که وجود دارد جای کتابی که در آن یک استراتژی معاملاتی از ابتدا تا انتها به طور کامل و شفاف توضیح داده شده باشد و مناسب کار در بازار داخلی ایران باشد خالی بود. کتابی که با مثال‌های جذاب بازار بورس ایران، گام به گام، خواننده را با اصول سیستم آشنا و همساز کند. به همین خاطر تصمیم گرفتم کتابی تا عمق جان کاربردی از استراتژی های معاملاتی در جهت روند  با مثال‌هایی واقعی در اختیار علاقه مندان قرار دهم.

کتاب استراتژی معاملاتی بورس

فصل اول کتاب چکیده مطالعه چند ساله و چندین باره مجموعه ۸ تایی از کتابهای آقای الکساندر الدر درباره سیستم معاملاتی سنجش سه گانه و سیستم حرکت جنبشی است. یک استراتژی محتاطانه که طی سالهای ۱۹۹۳ تا ۲۰۱۵ به تکامل رسیده است. این سیستم معاملاتی در جهت روند اصلی بازار و بسیار منظم با سه لایه فیلتر سنجشی قوی برای ارزیابی سهم، شما را از ورود به شرایط نامناسب بر حذر می دارد.

از نکات قوت این استراتژی این است که به شما نمی‌گوید چه کاری باید انجام دهید!! بلکه به شما می‌گوید چه کاری نباید انجام دهید.

بر مبنای اصول این استراتژی، اندیکاتور پولبک برای شناسایی موقعیتهای خرید و برداشت سود در محیط نرم افزار متاتریدر۵  طراحی و تولید شده است. این اندیکاتور با معرفی سیگنال‌های خرید و برداشت سود(و یا فروش)، امکان تغییرات در مقادیر پیش‌فرض را داشته و شامل سیستم هشدار سیگنال می‌باشد. همچنین جهت باقی ماندن در یک روند صعودی و بهره مندی از حداکثر سود،  بخشی با نام «مدیریت سرمایه» شامل گزینه‌های تعیین حدود برداشت سود در سقف کانال و ریسک سرمایه جهت بالا بردن حدضرر گنجانده شده است. مثال‌های فصل اول کتاب  عموما بر اساس سیگنال‌های صادرشده همین اندیکاتور می‌باشد. 

استراتژی معاملاتی پولبک

این اندیکاتور به مدت ۶ ماه رایگان به تهیه کنندگان کتاب، هدیه داده می شود. البته هیچ نکته پنهانی در اندیکاتور وجود ندارد که شما به آن وابسته باشید. تمام کدهای فیلترنویسی این اندیکاتور در کتاب آورده شده است. به راحتی می توانید مفاهیم این استراتژی را در قالب های موردعلاقه خود پیاده سازی نمایید.

به طور کلی دو رویکرد اصلی برای خرید یک سهم در روندهای صعودی وجود دارد؛ رویکرد خرید در اصلاح قیمت و رویکرد خرید در شکست قیمت. در رویکرد اول که مطابق با استراتژی سنجش سه گانه الدر می‌باشد، ضمن شناسایی روند صعودی در بازه زمانی بزرگتر، در دوره کوتاه تر، فرصت های خرید در نواحی اصلاح قیمت شناسایی می‌شوند. جزئیات این رویکرد در فصل دوم کتاب آورده شده است.

کتاب استراتژی معاملاتی بورس

فصل دوم به استراتژی ورود به معامله در حرکتهای اصلاحی و بازگشتی شامل دو الگوی رفتاری به همراه ویژگیهای شناختی آنها می‌پردازد. همچنین جزئیات ورود به معامله و نحوه قرارگیری حدضرر با مثالهایی ارائه شده است. با فیلترهای کتاب و توضیحات این فصل، می توانید با شناسایی جهت روند در دوره هفتگی، در دوره روزانه، فرصتهای معاملاتی در سهام مستعد را فیلتر و شناسایی کنید.

رویکرد دوم نیز بر مبنای شکست کانال قیمت است. در این رویکرد بر خلاف رویکرد اصلاحی، با گذر قیمت از مقاومتهای قبلی، سیگنال خرید صادر می‌شود.

کتاب استراتژی معاملاتی بورس

در فصل سوم رویکرد دوم خرید در روندهای صعودی مبتنی بر استراتژی معاملاتی کانال دونکیان با مثال‌هایی کاربردی توضیح داده شده است. در همین رابطه اندیکاتور سیگنال یاب دونکیان توسط نگارنده طراحی و تولید شده و مثال‌های این بخش از کتاب بر اساس سیگنال‌های صادرشده این اندیکاتور می‌باشد.

 

 

استراتژی دونکیان

اندیکاتور Donchian Trading Strategy بر مبنای استراتژی معاملاتی  Richard Donchian پایه گذاری شده است. یکی از روشهای معاملاتی پیرو روند به سبک دونکیان، شناسایی روندهای قوی بازار و خرید به هنگام شکست کانال حداکثر قیمت N دوره ای می‌باشد. این اندیکاتور نیز به مدت ۶ ماه رایگان در اختیار تهیه کنندگان کتاب قرار می گیرد. فیلتر این استراتژی نیز در متن کتاب آورده شده و به آسانی در قالبهای نرم افزاری یا پلتفرم های آنلاین مانند آسان بورس قابل استفاده است.

 

فصل چهارم کتاب رویکرد کاملا مجزایی با سه فصل پیشین داشته و به توضیح دو استراتژی خرید در خلاف جهت روند می‌پردازد. در این بخش استراتژی معاملاتی الدر بر اساس مبانی سیستم حرکت جنبشی و واگرایی در اندیکاتور تشریح شده و همچنین نوع خاصی از استراتژی مبتنی بر تحلیل حجم- قیمت با ارائه مثال‌هایی توضیح داده شده است.

کتاب استراتژی معاملاتی بورس
فصل چهارم : استراتژی حجم – قیمت در برگشتهای جذاب 

 

نرم افزار تحلیل حجم قیمت

نرم افزار OrdVolume ابزاری مفید و جذاب برای تحلیل حجم/قیمت بر اساس استراتژی معاملاتی Tim Ord می باشد. در این نرم افزار از متوسط حجم معامله شده در هر یک از فازهای صعودی و نزولی و همچنین حجم معاملاتی نقاط برگشتی و مقایسه آنها با یکدیگر  استفاده می شود. از نکات جذاب این نرم افزار نمایش سطوح حمایت و مقاومت حجمی می باشد. نسخه آزمایشی ۷ روزه نرم افزار در دسترس است و می توانید از آن در تحلیل هایتان استفاده کنید.

 

کتاب استراتژی معاملاتی بورس

در فصل پنجم روش‌ها و تکنیک های تعیین حد سود و خروج از معامله بر پایه مفاهیم کانال قیمت، نواحی حمایت و مقاومت و نسبتهای فیبوناچی تشریح شده است. در تکنیک کانال قیمت، از اندیکاتور پولبک، بر پایه میانگین آهسته کوتاه مدتی ۲۶ روزه و با انحراف معیار پیش فرض ۳، به عنوان حد سود استفاده شده است.

 

 

 

یکی از مهمترین سوالاتی که اغلب معامله گران با آن روبه رو هستند میزان سرمایه گذاری در هر سهم با توجه به فاکتور ریسک پذیری است. کنترل ریسک و مدیریت سرمایه بخش جدانشدنی از هر معامله است که در فصل ششم قوانین کاربردی آن با مثال تشریح شده است.

سفارش خرید کتاب

شیوه نصب و راه اندازی اندیکاتورهای کاربردی کتاب

 

هدف از راه اندازی این سایت معرفی و روشنگری استراتژی معاملاتی به سبک الکساندر الدر در کلاس جهانی است.

معامله به سبک الدر یعنی به موقع بخرید و به موقع بفروشید. روشی مخصوص کسانی که میخواهند حرفهای در بورس فعالیت کنند. سیستمی بسیار سختگیرانه در معامله همراه با سه لایه فیلتر سنجشی بازار

فرم ثبت نام